Spódnica, sukienka czy spodnie? Jak ubrać się na uroczystość rodzinną?

Spódnica, sukienka czy spodnie? Jak ubrać się na uroczystość rodzinną?

Wybór stroju na uroczystość rodzinną jest czasami większym wyzwaniem niż skompletowanie eleganckiego stroju do pracy. Dlaczego tak się dzieje? Wśród rodziny czujemy się swobodniej niż w biurze. Chcemy więc ubrać się zgodnie z własnym stylem, a jednocześnie nie urazić ceniącej sobie tradycyjny babci czy cioci. O czym powinniśmy pamiętać, wybierając się na rodzinną uroczystość?

Rodzaj uroczystości

Przede wszystkim weźmy pod uwagę rodzaj uroczystości rodzinnej. O ile na pogrzeb wypada założyć klasyczną czerń, a paniom wypada pojawić się w eleganckiej spódnicy lub sukience, o tyle zupełnie inne kryteria dotyczą imprezy weselnej czy nieformalnej imprezy imieninowej. Na wesele wypada przyjść w sukience. Kolor biały zarezerwowany tego dnia jest dla Panny Młodej, jednak wszelkie pozostałe barwy i fasony sukienek będą odpowiednie. Sprawdzi się zarówno klasyczna „mała czarna”, elegancka sukienka do kolan, jak i zwiewna maxi w kolorowe kwiaty. Jeśli chodzi o imprezy mniej formalne, takie jak urodziny czy imieniny, dobrym wyborem będzie markowa spódnica zestawiona z gustowną bluzką, lecz równie dobrze możemy założyć eleganckie spodnie i szykowną koszulę. Jeśli dobrze czujemy się w swoich sukienkach, nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć jedną z nich.

Wiek uczestników

Przed wybraniem stroju warto też wziąć pod uwagę wiek uczestników. Wybierając się na kinderbal przedszkolaków, warto ubrać się schludnie, lecz przede wszystkim wygodnie, by móc komfortowo bawić się z maluchami. Jeśli gośćmi imprezy będą seniorzy, z szacunku dla ich przyzwyczajeń nie bądźmy zbyt awangardowi. Krzykliwy strój tylko wzbudzi w nich niesmak. Najlepiej postawić na markową odzież z górnej półki – jest świetnie uszyta, wpisuje się idealnie w kanony mody, a ubrania są ciekawe, lecz niepretensjonalne.

Pora roku i miejsce imprezy

Jeśli impreza nie odbywa się pod dachem, pamiętajmy o zabraniu ze sobą żakietu, płaszcza lub eleganckiego kardiganu. W wyjątkowo mroźne dni nawet w przypadku eleganckiej imprezy rodzinnej warto rozważyć założenie spodni zamiast spódnicy, aby zimno nie odebrało nam satysfakcji ze wspólnego świętowania.

Dodaj dopowiedź

* Nazwa:
* e-mail: (nie opublikowany)
   strona www Adres witryny zhttp://)
* Komentarz:
Wstaw kod