Co to jest firmowy dress code czyli jaką odzież należy wybierać do pracy?

Co to jest firmowy dress code czyli jaką odzież należy wybierać do pracy?

Prawdopodobnie każdy pracownik biurowy słyszał kiedyś określenie „dress code”. To anglojęzyczne określenie to nic innego, jak zbiór zasad dotyczący odpowiedniego ubioru do pracy. W niektórych firmach dress code jest szczegółowo opisany, a pracownicy nie mają zbyt wielu możliwości kreowania swojego wizerunku. W większości biur jednak dress code oznacza tyle, co ubranie schludne, eleganckie i profesjonalne. Jak powinniśmy ubierać się do pracy?

Branża, w jakiej pracujemy

Osoby pracujące jako dziennikarz, bankowiec, prawnik oraz kadra zarządzająca w dużych firmach, powinni postawić na klasykę elegancji. W zawodach uznawanych za prestiżowe bardzo liczy się profesjonalny strój, który reprezentuje rzetelność danego pracownika. Dress code w tym wypadku to eleganckie koszule, długie spodnie u panów i spódnice do kolan u pań. Obowiązkowe jest kryte obuwie, a na oficjalnych spotkaniach – marynarka lub żakiet. Dobrze widziana jest odzież premium, podkreślająca status danej osoby. Osoby, pracujące w zawodach uznawanych za mniej prestiżowe, mogą nadawać swojemu strojowi więcej indywidualności. Markowe żakiety nie muszą mieć stonowanych, klasycznych kolorów, podobnie jak spódnice, których nie obowiązuje już klasyczny, elegancki fason. Strój musi pozostawać skromny i niekrzykliwy, w przeciwnym wypadku wpłynie on negatywnie na nasz profesjonalny wizerunek. Zabawa z kolorami i formami jest wiec wskazana w przypadku pracowników zawodów kreatywnych, gdzie raczej unika się klasycznych, eleganckich ubrań.

Jakość przede wszystkim

Wybierając ubrania do pracy, należy postawić na jakość. Warto w tym celu wybrać odzież markową, szytą z najlepszych gatunkowo tkanin. Nawet najelegantsza koszula nie będzie wyglądała dobrze, jeśli po kilku praniach straci kolor lub fason. Odzież premium szyta przez znanych projektantów zawsze jest dobrze widziana na spotkaniach służbowych. Klient lub partner biznesowy łatwo spostrzeże, że ma do czynienia z osobą, która ceni sobie wysoką jakość, co zachęca do podjęcia współpracy.

Dodaj dopowiedź

* Nazwa:
* e-mail: (nie opublikowany)
   strona www Adres witryny zhttp://)
* Komentarz:
Wstaw kod